Posjet Turističkoj zajednici Grada Našice - terenska nastava 2. ek.

Autor: Vesna Dudjak, 27. 9. 2023.

Učenici 2. razreda ekonomske struke koji pohađaju izborni predmet Osnove turizma posjetili su 26. rujna 2023. Turističku zajednicu Grada Našice. Cilj posjeta bio je obilježiti Svjetski dan turizma te se upoznati s osnovnim obilježjima turizma našega grada. Pratnja učenicima bila je prof. Vesna Dudjak.

Učenike je primila Ines Resler, direktorica Turističke zajednice Grada Našice koja je interaktivnom prezentacijom prikazala obilježja turističkog tržišta, organizaciju turističkog sustava, činitelje turističke ponude i potražnje, oblike i vrste turizma Našica i okolice. Posebno je istaknula potrebu promocije turizma i njegov utjecaj na ostale djelatnosti, a time i zapošljavanje stanovnika našičkog kraja.

Gospođu Resler je posebno zanimalo što učenici misle o turističkoj ponudi Našica te ih zamolila da predlože neke turističke aktivnosti koje bi bile posebno atraktivne mladima.

Ovom prilikom, učenice 4. razreda ekonomske struke Lea Jakobek i Mia Ivanišević uručile su direktorici brošuru o Dori Pejačević koju su izradile uz pomoć mentorice prof. Vesne Dudjak, a povodom 100. obljetnice smrti Dore Pejačević. Brošura je turističkog karaktera, a želja je bila dodatno promovirati prvu hrvatsku skladateljicu koja je često putovala i boravila u velikim europskim središtima. Ali, „…uvijek se vraćala u dvorac obitelji Pejačević u Našicama, gdje je u tišini parka, jezera, paviljona i prirode, tražila nadahnuće za svoj stvaralački rad.“

Na kraju posjeta učenici su izrazili veliko zadovoljstvo ovakvim oblikom nastave te se zahvalili na dobivenim poklonima.

Vesna Dudjak, prof.