Ljetna praksa učenika ugostiteljske struke na Malom Lošinju

Autor: Željka Horvat, 3. 9. 2020.

Učenici drugih razreda ugostiteljske struke naše škole i ove su godine imali priliku odraditi svoju ljetnu praksu u hotelima tvrtke Jadranka, Mali Lošinj. Katarina Blažević, Lorena Dološić, Josipa Prišć, Brigita Retich, Stjepan Mrak, Leon-Lovro Matas (kuhari) i Goran Tadić (slastičar) boravili su na Malom Lošinju u razdoblju od 30. 7. do 31. 8. 2020. U pratnji, kao mentori, s njima su bili prof. Željka Horvat i prof. Romeo Mihaljević.

Po dolasku u Mali Lošinj učenici su zadužili svoje uniforme i obuću i bili su raspoređeni u dvo- i trokrevetne sobe u hotelu Helios. U istom su objektu imali i restoran gdje se služilo tri dnevna obroka. Za realizaciju praktične nastave raspodijeljeni su  u pet različitih ugostiteljskih objekata visoke kategorije. Svaki učenik imao je stručnog mentora u objektu s kojim je radio.

Odlazak na ovu ljetnu praksu bila je prilika da se upoznaju s funkcioniranjem i pripremom obroka u kuhinjama hotela sa četiri, pet i pet+ zvjezdica. Pri tome su mogli aktivno sudjelovati u svim fazama rada i naučiti puno od svojih mentora i ostalih djelatnika u kuhinji.

Za svoj rad učenici su, osim stjecanja stručnih vještina, dobili i novčanu potporu.  Smještaj i prehrana su im bili besplatni. U slobodno vrijeme kupali su se i odmarali na plažama u blizini hotela.

Željka Horvat, prof.

« Ožujak 2024 »