Izvanučionička nastava – Osijek i PP Kopački rit

Autor: Danijela Puhanić, 26. 3. 2018.

Izvanučionička nastava za učenike 1. razreda (konobar/slastičar – 13 učenika), 2. razreda (slastičar – 8 učenika) i 2. razreda (kuhar – 19 učenika) planirana je školskim kurikulumom iz predmeta Osnove turizma i Organizacija poslovanja ugostiteljskih poduzeća. Nastava je ostvarena dana 24. ožujka 2018. godine. U pratnji učenika bile su predmetne profesorice Željka Pajnić i Danijela Puhanić.

Nastava je uključivala posjet i upoznavanje s organizacijom i radom Hotela Osijek, Hotela Waldinger, Slastičarnice Waldinger Gold, Turističke zajednice, kao i Parka prirode Kopački rit.

Prema najnovijim tržišnim pokazateljima, Hotel Osijek zauzima vodeću poziciju na području istočnog dijela Republike Hrvatske u kategoriji velikih hotela (stručno vodstvo gospođe. Sandre Čolić, voditeljice marketinga i prodaje Hotela Osijek). Učenici su dobili cjelovitu informaciju o radu kuhinje kroz stručno vodstvo šefa kuhinje gospodina Tomice Đukića.

Hotel Waldinger je posebnom zanimljiv jer je hotel s četiri zvjezdice koji je proglašen najboljim malim obiteljskim hotelom u svijetu. Uz stručno vodstvo voditeljice recepcije gospođe Zorane Šlibar i voditelja restoranskog dijela gospodina Vikotora Polića, učenicima je prezentirana organizacija poslovanja, upravljanje, ponuda, sadržaji i ostale zanimljivosti, kao i poslovanje slastičarnice Waldinger Gold.

Učenici su upoznati s načinom rada i poslovanjem Turističke zajednice grada Osijeka.

Posjet Parku prirode Kopački rit uključivao je posjet multimedijskoj izložbi, pregledu kratkog filma o Parku prirode i šetnju drvenom šetnicom kroz rit (stručno vodstvo gospođa Helena Pavić).

Prije povratka u Našice, učenici su dio vremena proveli u obilasku prostora i sadržaja u trgovačkom centru Portanova.

Izvanučioničkom nastavom povezali smo teoriju s praktičnim dijelom i uspjeli učenicima približiti stvarna kretanja u ugostiteljstvu, turizmu i zakonitosti koje u njima postoje.

Danijela Puhanić, prof.

« Ožujak 2024 »