Na natječaj „Učenički eTwinning ambasadori“ prijavila se i učenica naše škole

Autor: Adrijana Rajić, 20. 12. 2017.

Sredinom listopada učenica 3. razreda jezične gimnazije naše škole Ines Vuzem prijavila se na natječaj za učeničkog eTwinning ambasadora pod mentorstvom Adrijane Rajić, profesorice mentorice engleskoga jezika.

Natječaj „Učenički  eTwinning ambasadori“ organizira Agencija za mobilnost i programe Europske unije. Cilj ovog natječaja je odabrati eTwinning ambasadora među učenicima u svrhu vršnjačke promocije eTwinninga i inkluzije u obrazovanju.

Učenici su u sklopu prijave trebali osmisliti i izraditi digitalni uradak na temu inkluzije u obrazovanju kojim bi pokazali kako oni kao tinejdžeri sudjelovanjem u eTwinning projektima mogu doprinijeti promicanju inkluzije počevši od sebe i svojih vršnjaka. Kako bi im se olakšala prijava dobili su smjernice poput pitanja u vezi inkluzije i tolerancije u školi i razredu.

Obzirom da naša škola ima učenike i djelatnike s poteškoćama koji su uključeni u redovan sustav obrazovanja nije bilo teško osmisliti zadani uradak, ipak poštujući privatnost maloljetnih polaznika škole.

Adrijana Rajić, prof. mentor

« Ožujak 2024 »