Sveti Nikola posjetio školu

Autor: Kristina Knežević, 7. 12. 2017.

Prosinac je mjesec darivanja pa je tako i ove godine, već tradicionalno,  našu školu posjetio sv. Nikola. U srijedu, 6. prosinca 2017.  četrdesetak mališana pozorno je pratilo program u višenamjenskoj dvorani  i s nestrpljenjem iščekivalo dolazak omiljenog im sveca i zaštitnika.

Program koji im je kratio vrijeme otvorile su učenice 3. jezične gimnazije pjevajući pjesmu Božić dolazi i Sveti Niko, pod vodstvom prof. Jelene Čapo. Nakon toga je uslijedila predstava Proždrljivica koju su izveli učenici 4. b ekonomske škole za koju ih je pripremila prof. Ana Štefelić.  Nakon pjesme i predstave, učenici 1. PMG izveli su plesnu koreografiju koju su uvježbali s prof. Slađanom Mihalj. I dalje se nastavilo u veselom tonu te su zajedničkom izvedbom pjesme Zvončići,  mališani i učenici dozvali sv. Nikolu. Program je osmislila prof. Kristina Knežević, vodile su ga učenice 4. b ekonomske škole, Aleksandra i Maja Vujnović, a pomagačice sv. Nikoli bile su učenice 2. FAI, Glorija Lukačić, Ivana Trepač i Štefica Šimunec.  Za lijepi izgled pozornice zaslužni su učenici 2. FAI koji su izrađivali ukrase i pomogli u postavljanju ukrasa i rekvizita na pozornicu uz vodstvo profesorice Kristine Knežević. U organizaciji priredbe i darivanju djece sudjelovali su članovi Sindikata:  prof. Ivan Bošnjak, prof. Dragana Bogojević i prof. Goran Knežević. Mališani su za uspomenu dobili fotografiju sa sv. Nikolom, a fotografirao ih je prof. Josip Kršan.

Dolaskom svetog Nikole uslijedilo je fotografiranje i darivanje mališana. Zadovoljstvu i sreći nije bilo kraja… Vidimo se i sljedeće godine!

Kristina Knežević, prof.

« Ožujak 2024 »