OBAVIJEST ZA UČENIKE - Objavljen natječaj u sklopu projekta Erasmus+ 2017.

Autor: Sanja Kurucić, 30. 10. 2017.

PROJEKT MOBILNOSTI SREDNJE ŠKOLE ISIDORA KRŠNJAVOGA NAŠICE

European Experience for SSIK's Students

SREDNJA ŠKOLA ISIDORA KRŠNJAVOGA NAŠICE

raspisuje NATJEČAJ

za mobilnost učenika u svrhu sudjelovanja u projektnim aktivnostima u okviru ERASMUS+ programa KA1; Mobilnost u svrhu stručne prakse u školskoj godini 2017./2018.

PROJEKT MOBILNOSTI SREDNJE ŠKOLE ISIDORA KRŠNJAVOGA NAŠICE

European Experience for SSIK's Students

Odobreno je 27 mobilnosti u trajanju od 16 dana tijekom veljače 2018. u Portugal i Španjolsku. U projektu sudjeluju partnerske/posredničke organizacije iz Portugala i Španjolske koje će učenicima pronaći tvrtke za obavljanje stručne prakse. Sudionici mobilnosti su učenici trećih i četvrtih razreda koji se obrazuju za sljedeća zanimanja: tehničar za elektroniku (4. razred) i kuhar (3. razred)

Odabir učenika izvršit će se prema uvjetima za prijavu, a izvršit će ga povjerenstvo u sastavu: ravnatelj, razrednik, voditelj stručne prakse, profesor stručnih predmeta, profesor engleskog jezika i voditelj projekta.

Uvjeti za prijavu odlaska na stručnu praksu u inozemstvo:

• Redovan učenik/ca Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice koji/a pohađa četvrti razred smjera tehničara za elektroniku
  • Redovan učenik/ca Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice koji/a treći razred smjera kuhar
  • Učenik/ca mora imati dobar, vrlo dobar ili odličan uspjeh na kraju drugog razreda (za smjer kuhar)
  • Učenik/ca mora imati dobar, vrlo dobar ili odličan uspjeh na kraju trećeg razreda (za smjer tehničar za elektroniku)
  • Učenik/ca mora imati vrlo dobru ili odličnu ocjenu iz predmeta Praktična nastava na kraju trećeg razreda (smjer tehničar za elektroniku)
  • Učenik/ca mora imati vrlo dobru ili odličnu ocjenu iz predmeta Praktična nastava na kraju drugog razreda (smjer kuhar)
  • Učenik/ca mora imati dobro ili uzorno vladanje. Učenici koji imaju izrečenu pedagošku mjeru ukora Razrednog vijeća ili opomene pred isključenje nemaju pravo sudjelovati.
  • Učenik/ca mora do 6. studenoga 2017. predati svoju prijavu (u zatvorenoj kuverti, naslovljenu Erasmus+ 2017.) u tajništvo škole (radno vrijeme od 6:30 do 14:30)
  • Dva tjedna stručne prakse su na poziv. Realizirat će se isključivo po odluci povjerenstva kao vid nagrade za učenike koji pokazuju radišnost te želju za stjecanjem novih znanja i vještina.
  • Učenici moraju za natječaj predati u tajništvo škole sljedeće dokumente:

1. Presliku svjedodžbe drugog razreda (za smjer kuhar)

2. Presliku svjedodžbe trećeg razreda (za smjer tehničar za elektroniku)

3. Presliku osobne iskaznice

4. Izjavu roditelja (ovjerena kod javnog bilježnika) da su suglasni za sudjelovanjem njihovog djeteta u projektnim aktivnostima (Obrazac 1) - izjava može biti ovjerena i nakon odabira učenika

5. Europass CV na hrvatskom i engleskom jeziku  (Obrasci 2 i 3)

- više informacija i primjere pronađite u Priručniku s uputama za popunjavanje (na web stranici škole) ili na sljedećoj adresi

6. Kratku zamolbu sa sljedećim podacima (Obrazac 4)

7. Motivacijsko pismo (Obrazac 5) - postoje kratke upute za pisanje motivacijskog pisma na web stranici škole

8. Pismo preporuke voditelja stručne prakse/nastavnika stručnih predmeta (Obrazac 6)

« Ožujak 2024 »