Terenska nastava u Zagrebu učenika 2. a i 3. a razreda ekonomske škole

Autor: Tanja Horvat, 21. 12. 2016.

16. prosinca 2016. godine, dva naša razreda 2. a i 3. a ekonomske škole posjetila su grad Zagreb.

Obišli su Božićni sajam, koji je drugu godinu za redom proglašen najljepšim u Europi. Održana je izvanučionička nastava iz predmeta Osnove ekonomije  u okviru koje su učenici analizirali međuovisnost mikro i makro okruženja te uvidjeli zašto je jedna od osnovnih zadaća ekonomije objasniti  načine ponašanja potrošača. Potom su otišli na izložbu Ignjata Joba Vatra Mediterana u Klovićevim dvorima, vozili se žičarom te šetali gradskom jezgrom kojom prigodom je održana i terenska nastava iz povijesti. Uslijedilo je zajedničko druženje i zanimljiva predstava  „Policija“ u satiričkom kazalištu Kerempuh.

Sve to obilježilo je jedan prohladan, ali u našim srcima drag dan. Za dobro raspoloženje brinuo se vođa puta profesor Zlatko Kovač. Razrednice Vesna Dudjak i Tanja Horvat pazile su da svi budu sretni i zadovoljni, a profesorica Kristina Novak bila je zadužena za kulturni dio. Posebno nam je drago što nam se tijekom dana pridružila učenica Mia Koljenik... Fotodokumntacija kaže kako smo svi bili dobro raspoloženi i...smrznuti... Ovakve ekskurzije trebalo bi ponoviti.

Kristina Novak, prof. i Tanja Horvat, prof.