Prodajna izložba proizvoda vježbeničke tvrtke SUN d.o.o.

Autor: Vesna Dudjak, 5. 12. 2016.

2. prosinca 2016. godine održana je prodajna izložba proizvoda vježbeničke tvrtke SUN d.o.o. za proizvodnju i prodaju ukrasnih predmeta od recikliranog materijala. Tvrtka je osnovana u rujnu ove školske godine, jedna je od sekcija buduće učeničke zadruge, a njeni zaposlenici su učenici 3. a ekonomske struke (ukupno 12 zaposlenika).

Tvrtka je dobila naziv SUN i predstavlja skraćenicu od izraza Staro U Novo čime je naznačen predmet poslovanja tvrtke. Naime, od odbačenih rola za prostirače, starih staklenki i  kutija,  zaposlenici decoupage tehnikom izrađuju stalke za olovke, kistove, svijećnjake i sl.

Tvrtke partneri  su Poljud d.o.o. Našice koji tvrtku opskrbljuje rolama, Stolarija Pintarić Đurđenovac koja strojno reže role, te Našički cvijet - udruga osoba s invaliditetom Našice koja je donirala salvetice, rižin papir i pomagala svojim savjetima kako bi zaposlenici vježbeničke tvrtke ovladali decoupage  tehnikom.

Rezultate svog dvomjesečnog rada, zaposlenici su  izložili  u holu škole te prihodima od prodaje nastojali pokriti troškove proizvodnje budući da su sami financirali potreban materijal izradbe, a ostvarenu dobit uložiti u novi proces proizvodnje. Dio svojih proizvoda poklonit će u humanitarne svrhe.

Voditeljica vježbeničke tvrtke:

Vesna Dudjak, prof.