Pruži ruku - daruj osmijeh 2016. :)

Autor: Nikolina Pavlović, 2. 12. 2016.

Devetu godinu zaredom organiziramo u našoj školi akciju pomoći za obitelji naših učenika koje su u materijalnim poteškoćama. Pomoć nije velika jer svake godine uspijemo pomoći tek dvadesetak obitelji od otprilike 1200 učenika koji pohađaju našu više od 60 godina staru ustanovu.

U akciji sudjelu i učenici i zaposlenici škole kao i dobronamjerni sugrađani, a svake je godine organiziraju zajedno Vijeće učenika, vjeroučitelji, profesorice knjižničarke i naša Pedagoška služba u suradnji s razrednicima svih 47 razrednih odjeljenja.

Učenici donose najnužnije prehrambene i higijenske artikle, a profesori se uključe financijskom pomoći od koje kupimo ono što nedostaje te potom slažemo pakete koje na sam Badnjak ili uoči obiteljima naših učenika razvoze profesori s članovima Vijeća učenika.

Zajednička je to akcija koja ulazi u lijepu obljetnicu sljedeće godine, a započela je jednostavnom gestom prof. Zdenke Crndić i njezinog tadašnjeg razreda.

Akcija je započela, kao i svake godine, prvom nedjeljom došašća i završava posljednjim danom nastave u ovom polugodištu, a sve se prikuplja u prostoru naše školske knjižnice.

Hvala svima! heartyesangel

Što god učniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste. (Isus koji je Krist)

prof. Nikolina